Přírodní a BIO kosmetika

Přírodní kosmetika v čechách je široký pojem, který zahrnuje konvenční kosmetiku s minimem rostlinných extraktů nebo naopak výrobky založené na rostlinných olejích, výtažcích z bylin, emulgátory vzniklé esterizací rostlinných surovin s minimem chemických látek použitých k nezbytné konzervaci. Protože bakterie a plísně, které se pomnoží v kosmetice s obsahem vodní fáze při špatné konzervaci, jsou pro zdraví mnohem škodlivější než přiměřené množství konzervantů.

d-l-s-2aaBio kosmetika jde ještě dál – obsahuje suroviny z BIO zdrojů a je konzervaci jsou použity buď potravinářské konzervanty, či konzervanty rostlinné, které ale mají bohužel nižší účinnost, mají vyšší požadavky například na Ph produktu a bohužel někdy mohou dráždit citlivou pokožku (z důvodu vysoké koncentrace) více než například konzervanty používané v potravinářství.

Neplatí žádné univerzální pravidlo, neboť každá pokožka je jiná a prospívají jí či škodí , jiné látky. Pravdou ale je, že ropné látky a silikony neprospívají žádné pleti, ani vlasům.

Vybírejte tedy kosmetiku pečlivě, pokud nakupujete na internetu, dávejte přednost e-shopům a produktům, které uvádějí úplné složení produktů. Můžete si v klidu jednotlivé látky prozkoumat a navíc nemusíte luštit „bleší“ písmo.

 

Napsat komentář