Krůtí prsa na sezamu s čerstvým špenátem a kurkumovou rýží

Čína_1Přinášíme Vám recept na rychlý a zdravý oběd, připravovaný po čínském způsobu.

Pro 2 osoby budete potřebovat:

300 g kuřecích prsou nakrájených na nudličky

2 porce rýže

200 g čerstvého špenátu

2 lžíce sezamových semínek

Stroužek česneku

Lžičku strouhaného čerstvého zázvoru

Jednu chilli papričku, nebo lžičku chilli kroužků

2 lžičky mleté kurkumy

Olej – nejlépe rýžový

Himalájská Sůl

Na marinádu:

Polévkovou lžíci rýžového vína na vaření

Polévkovou lžíci sojové omáčky

Polévkovou lžíci sezamového oleje

Maso nakrájíme na nudličky přidáme rýžové víno, sojovou omáčku a sezamový olej, promícháme a necháme odležet v lednice (optimálně do druhého dne, ale není podmínkou)

Rýži vaříme obvyklým způsobem. Než se uvaří, připravíme si wok pánev, nejlepší je titanová, protože se na ní nic nepřipaluje, a rozehřejeme jí.

Přidáme cca 1 polévkové lžíci rýžového oleje a na tenké plátky nakrájený česnek a zázvor, lehce necháme rozvonět a přidáme opláchnuté a okapané lístky čerstvého špenátu. Dvěma nástroji promícháváČína_3me cca 1 – 2 min, než se zmenší objem cca na 1/3. Odstavíme a špenát přendáme do misky.

Wok vytřeme papírovou utěrkou a vrátíme na oheň. PřidámČína_4e cca 2 polévkové lžíce rýžového oleje, rozehřejeme a necháme na něm lehce opražit sezamové semínko, přidáme chilli papričku nebo kroužky a naložené maso včetně marinády. Za stálého promíchávání opékáme několik minut, než je maso hotové a obalené sezamem, opět odstavíme, maso se sezamem přendáme do misky a wok opět vytřeme papírovou utěrkou.

Mezi tím se dovařila rýže. Wok vrátíme na oheň, přidáme 2 polČína_5évkové lžíce oleje a 2 lžičky mleté kurkumy, lehce zpěníme a přidáme uvařenou rýži a promícháme tak aby se kurkuma s olejem rovnoměrně s rýží promíchala, následně přidáme odložené maso a po promíchání nakonec vrátíme připravený špenát. Promícháme a po krátkém prohřátí můžeme sevírovat. Zkušení zvolí stylové hůlky, ostatní asi dají přednost vidličce.

Takto připravené jídlo si zachová většinu ze svých výživovýcČína_6h látek, včetně špenátu, který je v této podobě velmi zdraví prospěšný viz:

Kurkuma dá rýži nejen pěknou svěží barvu, ale současně prospěje Vašemu zdraví.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.